Twój doradca: Rafał Wieczorek | +48 570 444 520|rafal.wieczorek@bmt-packing.pl
Co-packing 2019-08-06T15:49:50+00:00

Co-packing

Co-packing (przepakowywanie) to usługa całościowa, obejmująca wiele etapów i czynności związanych z przygotowaniem opakowań, ich projektowaniem, produkcją i samym pakowaniem towarów zgodnie z wymaganiami klienta.

Co-packing to najczęściej usługa zewnętrzna, zlecana przez producentów i dystrubutorów specjalistycznym firmom. Towary wymagające co-packingu mają albo neutralne opakowania zbiorcze albo też wymagają wymiany opakowań zniszczonych. W polskich realiach „co-packing” jest terminem szerszym niż „konfekcjonowanie” chociaż często stosowanym z nim zamiennie. Firmy świadczące usługę co-packingu przyjmują od klienta towar pozbawiony opakowania, w opakowaniach zbiorczych lub uszkodzonych, następnie projektują i przygotowują nowe opakowania i etykiety by na koniec wykonać konfekcjonowanie i przygotować do wysyłki na nowo zapakowane produkty.

co-packing

Z tego typu usługi najczęściej korzystają branże chemii gospodarczej, kosmetyków, produktów spożywczych, leków i farmaceutyków oraz agencje marketingowe i reklamowe.